نظریه جدید می گوید موجودات فضایی با ما تماس نگرفته اند چون در خواب زمستانی به سر می برند

مجله جامعه بین سیاره ایِ بریتانیا

مطالعه ی جدید پیشنهاد می دهد که بیگانگان فضایی فوق پیشرفته وجود دارند، اما هنوز با ما تماس نگرفته اند چرا که خود را در حالت هایبرنیت ( خواب زمستانی) قرار داده اند تا وقتی که جهان بیشتر قابل زیستن شد بیدار شوند.

براساس مقاله ای که در نشریه جامعه ی بین سیاره ایِ بریتانیا منتشر شده است، شکل زیستی بیگانگان فضایی به احتمال بسیار زیاد به وجود دیجیتالی تبدیل شده است. و با زندگی به شکل هستی های دیجیتالی در میان ابرکامپیوترهای قدرتمند، بیگانگان پسا بیولوژیکی (یا پسا انسان های آینده) منافع بسیاری خواهند داشت مثلا کمتر در معرض خطر بیماری و مرگ قرار دارند و آنگونه که گیزمودو می گوید: « قادر هستند بدون ممانعت به ابزارهای قدرتمند و بهینه ی پردازش اطلاعات دسترسی داشته باشند که این شکلی فرضی از وجود را دیتاییسم یا داده گرا می گوییم.»

همچنین می دانیم که ابرکامپیوترهایی که بتوانند مقادیر عظیمی از اطلاعات را پردازش کنند، در دماهای پایین تر بهتر کار می کنند. این به این دلیل است که مقدار زیادی انرژی نیاز است یک کامپیوتر بسیار سریع را خنک کند. پس به جای آنکه انرژی و منابع را در جهان هدر بدهند، بیگانگان ( فوق پیشرفته، در شکل زیستی براساس کامپیوتر) انتخاب کرده اند که در حالت هایبرنیت (خواب زمستانی) قرار بگیرند و صبر کنند تا زمانی که کیهان سردتر شود. محققان به این تئوری، «فرضیه خواب تابستانی» (Aestivation Hypothetis) می گویند.

لینک مقاله علمی

لینک فرضیه خواب تابستانی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.