ارتش آمریکا می خواهد مغز شما را هک کند تا کمک کند سریعتر یاد بگیرید

DARPA ( آژانس دپارتمان دفاع آمریکا)

آژانس دپارتمان دفاع آمریکا (DARPA) به دنبال روشی ست تا مغز انسان را هک کند تا قابلیت های شناختی آن را بهبود بخشد. برای انجام آن DARPA از برنامه ی آموزش نوروپلاستیسیتی هدفمند (TNT) استفاده می کند که تلاش می کند تا از سیستم عصبی پیرامونی بدن برای تسریع فرایند یادگیری با فعال سازی یک فرآیند که به انعطاف سیناپسی مشهور است استفاده کند. این برنامه سال گذشته اعلام شد و اکنون DARPA به هشت تیم بودجه داده تا دریابند که چگونه هدف قرار دادن سیستم عصبی با تحریک الکتریکی می تواند یادگیری را بهبود بخشیده و مهارت های آموزشی را سرعت ببخشد.

داگ وبر مدیر برنامه TNT می گوید: «DARPA در حال مطالعه روی انعطاف سیناپسی از زوایای گوناگون است تا مشخص کند که آیا روش هایی امن و مسئولانه برای بهبود یادگیری و تسریع آموزش جهت مهارت های مربوط به ماموریت های امنیتی وجود دارد یا نه.»

او می افزاید:« دپارتمان دفاع در جهانی پیچیده و درهم تنیده کار می کند که در آن مهارت های انسانی مثل ارتباط و تجزیه و تحلیل حیاتی هستند و دپارتمان مدتهاست که نیروهای خط مقدم را برای آموزش جهت حداکثر کردن آن مهارت ها تحت فشار قرار داده است.»

هدف این است که روش های آموزش موجود بیشتر از این بهبود یابند و موثرتر شوند و تبدیل به کاربردهایی در جهان واقعی شوند تا سربازان با تمام پتانسیل فعالیت کنند.

هدفی که به نظر چندان هم به این سادگی نمی آید و شاید با نزدیک شدن به آن باید نگرانی ها در زمینه اهدافی که واقعا مدنظر این گونه طرح ها هست ( مانند شسشتشو مغزی مستقیما در مغز – استفاده انتحاری از سربازان – تحریف واقعات و . .. ) ابزار گردد.

منبع : ِDARPA

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.