استفن هاوکینگ: انسان ها هزار سال دیگر دوام نمی آورند

دانشگاه آکسفورد

فیزیکدان نظری استفن هاوکینگ در گردهمایی دانشگاه آکسفورد گفته است انسان ها هزار سال دیگر دوام نخواهند آورد به دلیل مظنونی همیشگی: تغییرات جوی، جنگ اتمی و هوش مصنوعی. بهترین شانس ما برای نجات یافتن این است که از زمین رفته و سیاره ای دیگر برای زندگی بیابیم.

او اضافه می کند: «البته شانس فاجعه در این سال ممکن است پایین باشد اما در طول زمان بالا خواهد رفت و در هزار یا صدهزار سال بعد تبدیل به یقین خواهد شد. تا آن زمان ما باید در فضا و ستارگان دیگر پخش شویم تا فاجعه در زمین به پایان نژاد انسان نیانجامد.»

اکنون که به نظر می آید سرعت کشف فضایی افزایش یافته است، از طرفی ناسا به جستجویش برای سیاراتی شبه زمینی با قابلیت تولید حیات ادامه می دهد و از طرف دیگر ایلان ماسک گفته است که تا قرن بعدی مریخ را قابل سکونت می کند، استفن هاوکینگ فکر می کند که انسان ها می توانند از قیامت نجات یابند.

علاوه بر این شرکت های خصوصی مانند بوئینگ و اسپیس ایکس آنچه ناسا و دیگر شرکت های دولتی در انجامش ناموفق ماندند را دوباره از سر می گیرند و پیشرفت های شاخص در تکنولوژی های پیشرانه، هاوکینگ خوشبین است که روزی خواهد آمد که چندین جهان تازه برای نسل های آینده جهت زندگی موجود باشد.

«به یاد داشته باشید که به آسمان نگاه کنید و نه پایین به پاهایتان. تلاش کنید از آنچه می بینید چیزی درک کنید، بیاندیشید که چه چیز جهان را در وجود نگاه داشته است.»

« کنجکاو باشید. هر اندازه که زندگی به نظر سخت بیاید، همواره کاری هست که شما بتوانید انجام دهید ودر آن موفق باشید. مهم است که به سادگی تسلیم نشوید.»

لینک سخنرانی در ایندیپندنت

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.