از درد مفاصل رنج می برید؟ محققان دریافته اند که چگونه بافت چربی خودتان می تواند به شما در درمان آن کمک کند

مرکز پزشکی دانشگاه راش

براساس نظر محققان در مرکز پزشکی دانشگاه راش تزریق کردن بافت چربی خودتان در مفاصل می تواند به درمان شرایط مفاصل استخوانی از جمله صدمه و آرتروز کمک کند. با کمک دستگاهی به نام لیپوجم که در عمل های جراحی آرتروسکوپی استفاده می شده، محقق اکنون می تواند بافت چربی خودِ بیمار را پردازش کرده و به عنوان منبعی پتانسیلی برای سلول های بنیادی و فاکتورهای رشد جهت بهبود درمان استفاده کند.

دکتر برایان کول، محققی پیشتاز این مطالعه می گوید: « چربی مدتی طولانی به عنوان پشتیبان تعمیر و جایگزینی بافت استفاده می شده است. چربی این قابلیت را دارد که به عنوان منبعی از سلول های مهم باشد که می توانند پروتئین های مهم تولید کنند که در رابطه با درمان و کاهش آماس باشد.»

در اینجا سلول های چربی از شکم یا ران گرفته می شود در حالتی که بیمار با یک داروی بیهوشی موضعی قرار گرفته است. دستگاه لیپوجم روغن های اشتعالی و خون را از چربی استخراج شده می شورد و تمیز می کند و در عین حال خواص طبیعی و سودمند بافت چربی را حفظ می کند که سپس در بخش صدمه دیده تزریق می گردد. این دستور العمل به بافت چربی کمک می کند تا به جای آنکه به سرعت دوباره در بدن جذب گردد، در جایی که تزریق شده بماند و به بدن اجازه دهد تا منافع تزریق را برای مدت زمان بیشتری استفاده کند. محققان می گویند حدود ۳ هفته طول می کشد تا بافت درمان را شروع کند و علائم کاهش یابند.

لینک مصاحبه محققان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.