ایلان ماسک در حال توسعه ی دستگاهی با اندازه ی میکرون است که ما را سایبورگ می کند

مدیر عامل شرکت های تسلا و اسپیس ایکس در مصاحبه با Wait but Why از برنامه هایش برای توسعه یک دستگاه با اندازه ی میکرونی پرده برداشت که مغز انسان را با ماشین ها ارتباط می دهد از طریق پروژه ی جدیدی به نام نورولینک با ارتباط عصبی. این دستگاه همچنین به جراحات مغزی و تبعاتشان – مثل سکته ، فلج شدن و از دست رفتن حافظه در پیری – کمک می کند. ماسک امید دارد که این تکنولوژی جدید را تا سال ۲۰۲۱ در بازار قرار دهد. او همچنین برنامه دارد تا راهی ایجاد کند که مغز مردم را مستقیما به یکدیگر مرتبط کند تا بدون حرف زدن یا تایپ کردن با هم ارتباط برقرار کنند.

ماسک می گوید ما هم اکنون هم سایبورگ هستیم و همین الان هم دارای قدرت های خارق العاده ای می باشیم و ما قسمت بزرگی از زندگی هایمان را با تلفن های هوشمند و لپتاپ ها گذرانده ایم. او توضیح می دهد « ما هم اکنون هم ابرانسانیم. تنها چیزی که عوض می شود سطح است. داشتن یک ارتباط با پهنای باند بالا برای پیشرفت های دیجیتالی تان. امروزه سطح ارتباطی به این اخرین حد رسیده است که مثل ضربه زدن به چیزها یا کلمات با انگشت است. . در واقع این خروجی عقب گرد داشته است. در قدیم خروجی با استفاده از ۱۰ انگشت در تایپ  رخ می داد و اکنون شبیه دو انگشت است. این روش ارتباطی بسیار آرام است. ما باید بتوانیم آن را در بسیاری سطوح با استفاده از سطح ارتباطی مستقیم عصبی بهبود ببخشیم.»

محصول نورولینک همچنان بسیار از تبدیل شدن به یک اپلیکیشن ارتباطی تجاری بسیار فاصله دارد و ماسک می گوید که حداقل ۸ تا ۱۰ سال طول می کشد تا این محصول بتوان توسط کسی که ناتوانی ندارد استفاده شود. او می افزاید که اولین کاربردهای آن در زمینه ی درمانی خواهند بود.

لینک مصاحبه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.