مصرف سودا و آبمیوه های با شکر مصنوعی با پیرشدن سریعتر مغز ارتباط دارد

یک تحقیق تازه نشان داده است که مردمی که نوشیدنی های شیرین مثل سودا یا آب میوه ها را مرتبا مصرف می کنند، حافظه ای ضعیف تر دارند، حجم کلی مغزشان کوچکتر است  و هیپوکامپوس کوچکتری هم دارند — هیپوکامپوس بخشی از مغز است که مسئول یادگیری و ساخت دادن به حافظه می باشد. در مطالعه ی پی گیرنده همچنین کشف شد که مردمی که روزانه سودای رژیمی می خورند سه برابر شانس تجربه ی سکته و زوال عقل دارند نسبت به کسانی که آن را کمتر از یکبار در هفته می نوشند.

اولین تحقیق در نشریه ی آلزایمر و زوال عقل منتشر شد که محققان داده ها را از حدود ۴۰۰۰ داوطلب که در تحقیق شرکت کرده بودند با استفاده از MRI و تست های شناختی بدست آوردند. آنها سپس به شرکت کنندگانی توجه کردند که بیش از ۲ نوشیدنی شیرین در یک روز از هر نوعی مصرف می کردند – یا سه بار در هفته فقط سودا. چندین نشانه ی پیرشدن سریع مغز، از جمله حجم کلی مغزی کوچک تر، حافظه ی اپیزودیک ضعیفتر، و هیپوکامپوس کوچک شده که اولین نشانه های بیماری آلزایمر هستند. محققان همچنین دریافتند که شرکت کنندگانی که حداقل سدای رژیمی را یک بار در روز مصرف می کنند، حجم مغزی کوچکتری دارند.

لینک مقاله اول در نشریه آلزایمر و زوال عقل

مقاله دوم در نشریه سکته به چاپ رسیده است و در آن محققان از داده های که از داوطلبان بدست آورده بودند، تحقیق کردند که آیا آنها دارای سکته بودند یا زوال عقل به خاطر آلزایمر در آنها گزارش شده است یا نه. این داده ها در سه مقطع در طول ۷ سال جمع آوری شدند  و سپس داوطلبان به مدت ۱۰ سال مورد نظر قرار گرفتند به دنبال نشانه ای از سکته در ۲۸۸۸ نفر بالای سن ۴۵ سال و زوال عقل در ۱۴۸۴ نفر بالای سن ۶۰ سال.  در اینجا محققان نتوانستند ارتباطی میان نوشیدنی های شیرین و افزایش خطر سکته یا زوال عقل بیابند. با اینحال آنها دریافتند که کسی که حداقل یک سودای رژیمی در روز می خورد، تقریبا سه برابر بیشتر ممکن است در خطر سکته و زوال عقلی باشد.

لینک مقاله علمی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.